שמאי ברקו

 

תחומים
טקסטים אקדמיים | טקסטים ספרותיים | כללי | ניקוד, הגהת ניקוד, עריכת טקסטים מסורתיים ותורניים
השכלה רלוונטית
מסיים תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, מתחיל תואר שני בלשון באוניברסיטה העברית.
השכלה תורנית מקיפה ועשירה – כעשר שנות לימודים בישיבה ומבחני הסמכה לרבנות.
ניסיון
אני עוסק בניקוד טקסטים ובעריכתם החל משנת תשס"ז (2007). יש לי ניסיון רב בניקוד ובהגהה של ספרי ילדים, ספרי שירה, וספרים בניקוד מסורתי (תנ"ך וסידורי תפילה), וכן בעריכה לשונית ועבודות מגוונות אחרות בתחום הלשון ותחומים משיקים.
פרטי התקשרות
טופס יצירת קשר

על עצמי ומה אני מציע

אני עוסק במגוון עבודות בתחום הלשון והעריכה – עריכה, הגהה, מציאת מקורות ועוד ועוד…
אבל אני אוהב לעסוק בעיקר בניקוד. אני מנקד טקסטים מגוונים – הרבה ספרי ילדים אבל גם לא מעט ספרי שירה. אחד הדברים האהובים עלי במקצוע זה, הוא להיתקל במילה עם נטייה לא מוכרת שצריך "לשבור את הראש" איך לנקד אותה. למרות ש98% מהאנשים לא יבחינו בהבדל…

למה, בכלל, לקחת מנקד?
ברור לי ששום הוצאה לאור רצינית לא שואלת את השאלה הזו, אבל אם אתה מוציא לאור את ספר הילדים שכתבת או את השירים שלך בהוצאה עצמית, יש לך גם כך המון הוצאות ואין לך שום סיכוי לכסות אותן… למה שלא תעשה את העבודה בעצמך? למדת בתיכון את הכלל "הברה סגורה לא מוטעמת – תנועה קטנה", אז נה הבעייה?

אז נכון, לרוב האנשים לא אכפת בכלל אם יש שם קמץ או פתח. שלא לדבר על חטף פתח. אבל בשביל האנשים המעטים, אך לא ספורים, שכן יודעים – זה כמו לקרוא ספר עם שגיאות כתיב. אטם מבינים מה עני קוטב, נחון? בכל זאת זה צורם לעיניים. בדיוק ככה, אבל בדיוק ככה, זה צורם כשיש צירה במקום סגול או אפילו כשחסרה הנקודה של השי"ן הימנית…

בסופו של דבר בדרך כלל גם לא מדובר במחירים גבוהים. אם אינכם כותבים ספר לילדים שקוראים-בעצמם-עם-ניקוד (שכבת גיל מאוד ספציפית) רוב הסיכויים שספר הילדים שלכם אינו ארוך במיוחד. גם אם מדובר בספר שירה, יש להניח שלא מדובר בכרך עב כרס.
המחרים בשוק משתנים, אבל זה בכל מקרה לא אמור לעלות יותר מ-15 ש"ח+מע"מ ל-1000 תווים (עם רווחים) לספר ילדים, וקצת יותר מזה לספר שירה. תעשו חשבון ותגלו שמדובר בהוצאה זניחה יחסית.

טוב, אחרי שדיברנו קצת באופן כללי נחזור אלי…

אני מתמחה בניקוד מקצועי ומדוייק, אבל אני יודע לעשות גם מגוון רחב של עבוודת עריכה והגהה, כולל דברים לא שגרתיים. אני מציע לכם לשלוח לי טקסט לניסיון (ללא תשלום) ולתת לתוצאות לדבר בעד עצמן.

להתראות!

דוגמאות עבודה:

ניקוד ספרי ילדים – "לאן נעלם קפיטן קוק" / דבורה עומר ז"ל (הוצאה מחודשת 2013, "דני ספרים").

ניקוד ספרי שירה – "מחרוזת אזמרגדים" / מכבית מלכין (הוצאת כרמל 2013).

עריכה לשונית והגהה – "ר' יואל משה סלומון – פועלו ותולדותיו" (הוצאת המשפחה 2013);
הגהה ומציאת מקורות מגוונים –  "שלום יקיריי" ("דבי אופקים" 2013).

דוגמאות של דפים יישלחו לפי דרישה.


יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות