עינת קדם

einat_kedem

תחומים
טקסטים אקדמיים | טקסטים עסקיים | טקסטים ספרותיים | טקסטים לאתרי אינטרנט | טקסטים שיווקיים | כללי

תחומים נוספים
עריכת סיפורים לילדים וניקוד
עריכת ביוגרפיות וסיפורי חיים
עריכת ספרי עיון והדרכה

השכלה רלוונטית
תואר ראשון במדעי הרוח באונ' ת"א – היסטוריה ופילוסופיה
תואר ראשון בחינוך מיוחד + תעודת הוראה בסמינר הקיבוצים
ניסיון
בעלת ניסיון של שנים בעריכה אקדמית של עבודות דוקטורט ותזות, וכן של ספרי עיון וספרי קריאה למבוגרים ולילדים, חלקם יצאו לאור.
באתר בניהולי מופיעים קרוב ל-300 מאמרים העוסקים בסוגיות שונות בשפה העברית: שגיאות נפוצות, הטיית פעלים, כתיב חסר ומלא, סימני הפיסוק, המלצות לכתיבה טובה, סוגיות בעריכה לשונית, דברים מעצבנים בשפה העברית ועוד. המלצותיי לכתיבה טובה התפרסמו בספר הכנה לבחינות הבגרות בלשון של גאולה ברקוביץ.
בנוסף אני מנהלת בלוג באתר "הארץ" שבו חלק מהפוסטים מוקדשים לסוגיות בשפה העברית. www.language-editing.co.il/haaretz
פרטי התקשרות

טופס יצירת קשר

 

על עצמי ומה אני מציעה

העריכה שלי מוקפדת – אך לא מקובעת, זורמת – אך לא קופצנית, לא מתיימרת, ישירה, אמיצה, חותרת לבהירות בטקסט, ללא התפתלויות. אני פועלת על פי מה שלמדתי בתהליך של חקר, צעד אחר צעד, ולפי אינטואיציות, תחושות בטן, המנגינה העולה מהטקסט, במטרה להוציא ממנו את המיטב.
אני רואה תמיד את הטקסט בראש גדול ובוחנת אותו באופן ביקורתי ולא כתורה מסיני. משפטים מעורפלים עם מילים יפות אינם מרשימים אותי גם אם הם כתובים ללא שגיאות. לא די בכך שהמשפטים יהיו תקניים. צריך שהכוונה מאחוריהם תהיה מובנת, ברורה וישירה. עריכה שאין בה מעוף, עריכה שמקבלת את הדברים כפי שהם ללא שאלות, ללא ביקורת, ומתרכזת בשגיאות כתיב ובפיסוק בלבד, היא עריכה לא טובה. אי אפשר לטפל בניסוח בלי להיכנס לעובי הקורה, בלי לחדור לעומק הנושא, לפרטי פרטים.

 

המלצות
"אהבתי את השינויים שהוספת, את הדגשים ששמת, את הערותייך ואת הרגישויות שלך לעניינים שונים שמאחורי הטקסט…" (יעקב עמיר, יולי 2009, עריכה ספרותית של סיפורי חיים)

"מודה לך על השקעה מקצועית, מלהיבה וסוחפת בששת ספרי הילדים שכתבתי. עריכה יוצרת ממעלה ראשונה, המשלבת איכות דידקטית עם יצירתיות יוצאת דופן. לאורך כל התהליך שילבת והתאמת את תוכן היצירה לרגשות העולים ממנה והדגשת את הפרטים הייחודיים, שהפכו את היצירה למרהיבה. תודה לך על המסירות, האמפתיה והיכולת להוציא את המיטב מהטקסט וממני כמחברת. נהניתי מהחוויה המשותפת. העשרת אותי, ועל כך נתונה לך הערכתי מקרב לב" (לירון, 2.3.2001)

"סטודנטים יקרים, כבוגרת תואר שני ברצוני להקל עליכם מחיפוש אחר אדם מקצועי ומסור לעבודתו, והמייצג את תחום העריכה הלשונית באופן שאין שני לו. אקצר עבורכם את הדרך: אני ממליצה בחום ובהערכה רבה על עינת קדם כעורכת לשונית. עינתי, את הארת את עבודתי באופן המקצועי והאיכותי ביותר, הן בפן הלשוני והן בפן האסתטי. ניפגש בדוקטורט.  יישר כוח והמשך הצלחה, ריקי". (ריקי, תזה, דצמבר 2009)

"עינת היא קודם כל בן אדם נפלא ועורכת לשונית מקצועית עם נשמה יתרה. מקצוענות ללא ללאות זה לב העניין. השליטה הוירטואוזית במכמני השפה העברית והירידה שלה לפרטים אפשרו לי לחלץ מעצמי משפטים מדויקים יותר ורעיונות מלוטשים. התרשמתי מיכולתה של עינת להתחבר במהירות לז'רגון המקצועי המורכב של תחומי המדיה החדשה, ומיכולתה המדהימה בפישוט רעיונות מורכבים לכדי משפטים בהירים. אני ממליץ עליה בחום" (איתן אלירם, דוקטורט, אוקטובר 2009)

"… אישיותה הנעימה, הניסיון והמקצועיות שהביאה עימה, עודדו אותי בשלבים הקריטיים של כתיבת עבודת הדוקטורט. הצעותיה, הן ברמה הלשונית והן בראייה הכללית של הטקסט, תרמו לי רבות" (אודליה, דוקטורט, מרץ 2008)

"… עורכת לשונית מהדרג הגבוה ביותר, הן מבחינה מקצועית והן בשל מסירותה המוחלטת למשימה ומחויבותה האישית לאיכות התוצאה… תרומתה של עינת לאיכות העבודה ולרמתה הלשונית והאקדמית והשפעתה על אופן הצגת העבודה היתה כבירה… יישמה עינת יכולת גבוהה מאד בהפיכת הטקסטים לזורמים ונכונים לוגית תוך הקפדה על כל פרט ופרט…" (עמית דר, דוקטורט, פברואר 2008)

"… את ערכת את עבודת הדוקטורט שלי באופן נפלא, הן מבחינת תוכן ולשון והן מבחינה אסתטית. התפעלתי מהנחישות שלך, מהמקצועיות שלך, מהמסירות שלך לעבודה ומהיסודיות הבלתי מתפשרת… אישיותך המיוחדת, הסבלנות, העידוד וההתחשבות המתמדת שלך תרמו לי לעבור את הרגעים הקשים של סיום הדוקטורט בחודשי הריון מתקדמים…" (רחל, דוקטורט, ספטמבר 2011)

בסיום הכתיבה של עבודת הדוקטורט שלי פניתי למספר עורכים, וכבר בשיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שאני נכנס לתוך עסק משומן הפועל כמעין מכונה קרה. רק במקום אחד הדגישו לי את החשיבות בעריכה וטרחו להבין את הצרכים שלי… לא קל לעבוד עם עינת. היא תובענית ודורשת שלמות, אך בסופו של דבר זה משתלם. הנחישות, המקצועיות והשליטה המדהימה שלה בשפה העברית… כל אלה בליווי התכונות האישיות שלה אפשרו לי לסיים את העבודה בזמן, ועם התוצאות המיוחלות (בני, דוקטורט, מרץ 2012)

"ברצוני להביע הערכה ותודה לעינת על העבודה המקצועית שנעשתה ברגישות ובהבנה, במיוחד במקרה שלי שבו מדובר בסיפור חיים מתקופת השואה" (מיכאל, יולי 2012)

"הגב' עינת קדם ביצעה עבורי הגהה ועריכה לספר שלי "סודות של חוקר פרטי" שיצא בקרוב מאוד. עינת ביצעה את עבודתה נאמנה, לויאלית ויסודית מאוד. הריני לשבח בכל פה את עבודתה הספרותית, רצינותה והתמדתה. אני בהחלט שמח להמליץ עליה בכל פה". (אייל סברו)

יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות