מרים מילשטיין

miriam_mil

תחומים
טקסטים אקדמיים | טקסטים ספרותיים | טקסטים לאתרי אינטרנט | כללי

תחומים נוספים
טקסטים לצורך ניקוד

השכלה רלוונטית
תואר ראשון בלשון ספרות ומקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני עם כתיבת תזה במדעי ההתנהגות – במינהל חינוך באוניברסיטת חיפה.לימודי עריכה לשונית במסגרת לימודים מתקדמים באוניברסיטת חיפה בשנת 2000-2001 ולימודי עריכה לשונית במסגרת לימודים מתקדמים במכללת אורנים בשנת 2013-2014.יותר משלושה עשורים מורה ללשון ולהבעה בבית הספר התיכון כולל הגשה לבחינות הבגרות ובדיקת בחינות בגרות בלשון ובהבעה.
ניסיון
עוסקת בעריכת לשון של עבודות תזה ודוקטורט וכן טקסטים ספרותים זה חמש שנים ונותנת גם סיוע ןהדרכה במקרה הצורך בכתיבת עבודה אקדמית.
מלמדת עריכה לשונית בקורסים להשתלמויות מבוגרים.
פרטי התקשרות
טופס יצירת קשר

 

על עצמי ומה אני מציעה

עוסקת בעריכה לשונית לאחר שנות הוראה ארוכות של מקצוע הלשון וההבעה בבית הספר התיכון ומוצאת סיפוק רב ביותר בעשייה זו שכוללת שכתוב, שיפור ושדרוג הניסוח של הכותב והעלאת רמת הכתיבה. אני רואה חשיבות רבה בשמירה על טהרת הלשון העברית -שהיא הביטוי של תרבותנו ומתעדכנת באופן שוטף בתחום זה.

את עבודת העריכה אני מבצעת תוך כדי דיאלוג שוטף עם הכותב, שהוא הריבון על דבריו.
אני קשובה מאוד, סבלנית ורגישה לכותב, ומקיימת איתו שיחות טלפון והתכתבות ככל שנדרש. כל זאת בהעמידי לנגד עיני אותו ואת קולו מתוך כבוד ליצירתו ומקפידה לשמור על סגנונו ועל ניסוחיו, כל אימת שלא מדובר בבעייה לשונית וכל אימת שהכתוב אינו מצריך שינוי.
לכן, אני מפנה את תשומת לבו של הכותב לכל שינוי שאני מציעה בניסוח כדי לבדוק אם הוא לרוחו, ובמקרה של תיקון עקב בעייה לשונית אני מנמקת את התערבותי כעורכת.

כל עריכה מתבצעת במספר שלבים של העבודה מתוך הקפדה ודיוק: החל מעריכת לשון, שכתוב לפי הצורך, ארגון הפסקות, יצירת לכידות בטקסט (קוהרנטיות), מניעת חזרות מיותרות, מניעת סתירות, דאגה למעברים הגיוניים בין רעיונות, בדיקת הכתיב המלא חסר הניקוד, הפיסוק, האיות(בעברית ובאנגלית). כלה בעיצוב הטקסט מבחינה טכנית: עימוד, ריווח, גופן, טבלאות, מקטעים, היפר קישור, תוכן עניינים אוטומטי, מספור עמודים, רשימה ביבליוגרפית לפי APA, הערות שוליים וכיו"ב.

להורדה – עקרונות תהליך העריכה

להורדה – דוגמת עריכה

 

יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות