מיכל זך

מיכל זך - עריכה לשונית

תחומים
טקסטים אקדמיים | טקסטים לאתרי אינטרנט | טקסטים מתורגמים | כללי

שפות נוספות
אנגלית (תרגום ועריכה)

השכלה רלוונטית
תואר ראשון בספרות והיסטוריה מטעם אוניברסיטת תל אביב
תעודת עורכת לשון מטעם אוניברסיטת תל אביב
ניסיון
זה שנים אני עוסקת בעריכה לסוגיה השונים:
עריכת לשון של מאמרים לכתבי עת
כתיבה ועריכה של סיפורי חיים
עריכת מאמרים ועבודות אקדמיות בתחומים: חינוך, ספרות, היסטוריה, תקשורת ואמנות פלסטית
כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט
כתיבה למגזינים
תרגום ועריכת תרגום מאנגלית לעברית
פרטי התקשרות
טופס יצירת קשר

 

על עצמי ומה אני מציעה

אהבתי לקריאה, לכתיבה ול"משחק" עם השפה העברית הובילו אותי לעסוק בתחום הכתיבה והעריכה. כשאני ניגשת לטקסט אני מנסה בתחילה להבין לעומק את כוונת הכותב, ולאחר מכן מנסחת אותו בעברית תקנית שמתאימה לאופיו של הטקסט ושואפת להבהירו.
מאמינה בגמישות וב"זרימה" עם רוח הטקסט ועם דרישות הלקוח.

דוגמה קטנה
אישה קטנה גדולה
אני מתנצלת על הכותרת ה"קלישאתית", אבל כזאת היא הייתה וכזאת נחרתה בלבי, אישה שברירית בעלת קומה זעירה, שכל כולה אומרת עמידה איתנה, גבורה וכוח.
לפעמים פגישה עם אדם גורמת לנו להסתכל על החיים מזווית שונה ממנה הורגלנו. לפעמים פגישה עם אדם מצילה חיים, והאישה הזאת הצילה רבים.
באתי אליה לביתה לראיין אותה לשם כתיבת ספר אישי שיתעד את סיפור חייה. היא עמדה בחלוק בית שעטף את כולה, אישה קטנה, צנומה וזקופה, שיופיה הבהיר כמעט ולא דהה עם השנים, קורא תיגר על גילה המופלג.
היא ישבה מולי שעות, מתארת בפרטי פרטים כיצד הצליחה לחמוק מציפורני הנאצים ואף הצילה למעלה מעשרים יהודים בדירת מסתור בבודפשט, כשהיא נערה צעירה, חמושה בשיער בהיר, עיניים כחולות, ושפע של תושייה, חכמה, אומץ לב ואהבת אדם.
ראיתי אותה שוב במקרה, מספר חודשים לאחר שספר אישי המתאר את קורותיה בתקופת השואה, מבוסס על ראיונות שערכתי עמה, יצא לאור. היא עמדה על שפת הכביש, מושיטה רגל דקיקה לעבר מעבר החצייה, ומחזירה אותה בבהלה אל המדרכה, כשאדם צעיר נוהג בפיאט לבנה, התעלם מזכותה כהולכת רגל, והמשיך בנסיעתו הפרועה בתוך העיר.
כאב לי עליה ועלינו. עברו מעט יותר משישה עשורים מאז המלחמה ההיא, וכבר שכחנו לשים לב, לזכור ולכבד את האנשים הקטנים – הגדולים הללו, שאנחנו חייבים להם כל כך הרבה.

 

המלצות
מיכל ערכה בעבור חברת "טלליין שירותי מידע בע"מ" טקסטים מקצועיים תוך דיוק בפרטים, הקפדה על ניסוחים ברורים, יצירתיות ועמידה בזמנים.
אלי בר,  דירקטור

מודה לך על כך שעזרת לי לבטא את מחשבותיי ולהעלותן על הכתב בספר זיכרונותיי, בדרך בהירה וסדורה, בגישה סבלנית ורגישה.
שושנה זכריה


יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות