מאירה הס

עורכת טקסטים

תחומים
כללי
השכלה רלוונטית
2002-2008 אוניברסיטת תל אביב – תואר שני בבלשנות כללית, ציון סופי 89.
1995 אוניברסיטת תל אביב, היחידה ללימודי חוץ – תעודת עריכה לשונית.
1992-1993 אוניברסיטת FIU, מיאמי פלורידה – לימודים לקראת תואר שני בבלשנות כללית.
1987-1991 אוניברסיטת חיפה – תואר ראשון בלשון עברית ובמגמה מיוחדת למצטיינים (חטיבה בלימודי תקשורת המונים ועיתונאות). ציון סופי 85.
ניסיון
עורכת טקסט עצמאית בעבור לקוחות למיניהם:
משרד החינוך – המזכירות הפדגוגית, מינהל החינוך הדתי; משרד הביטחון – רשות אבטחת מידע; רכס – פרויקטים חינוכיים הוצאה לאור; הוצאת תמוז; לנ"י – ליגת נשים למען ישראל – חוברת מורשת לנ"י; SDI – עריכת לשון של כתוביות; קבוצת Ness טכנולוגיות – יועצת לשון בנושא מנוע חיפוש מורפולוגי באינטרנט; לקוחות פרטיים – עבודות מאסטר ודוקטורט; ספרי קריאה ואוטוביוגרפיות.
קבוצת "אנשים ומחשבים" – סגנית עורך השבועון InformationWeek; עריכת תוכן וטקסט, שכתוב והפקת עמודי העיתון.
2000 XXL אתר סחר אלקטרוני – עורכת תוכן ועורכת לשון בתחומים: תיירות, ידיעת הארץ, ספרות ועוד.
חברת החשמל לישראל – עורכת פרוטוקולים מישיבות הדירקטוריון, אחראית מערכת מסד נתונים ממוחשבת
פרטי התקשרות
052-3674806
טופס יצירת קשר

על עצמי ומה אני מציעה
אני מאירה, פריקית של לשון עברית מגיל צעיר, אוהבת טקסטים מכל הסוגים, ובעיקר – לערוך, לנסח, לשכתב ולעזור לאנשים להביע בדיוק את מה שהתכוונו להגיד, רק לא ממש הצליחו לנסח את זה…

אני מאמינה שצריך "להרגיש" את הלקוח, קודם כול; להשתמש בתכנים שלו ואף בסגנון שלו, תוך יציקה של כל התוכן הזה לתבנית נכונה ומסודרת, המורכבת מכללי שפה נכונים שהלקוח אינו מודע להם בדרך כלל, וכך לתת ללקוח את ההרגשה של "וואו! זה בדיוק מה שרציתי לומר אבל לא ידעתי בדיוק איך…"

האהבה הגדולה שלי היא טקסטים עיוניים, שמעבירים מידע, ידע והעשרה. כשאני עורכת טקסטים כאלה אני לומדת מהם בעצמי, מחכימה ומרחיבה את אופקיי כל הזמן, ולכן אני חשה כי אני למעשה סטודנטית נצחית 🙂

עם זאת, ערכתי גם כמה ספרי פרוזה, בעיקרם סיפורי חייים של אנשים. במהלך העבודה המשותפת עם הכותב נשאבתי ממש לתוך עולמו, חשתי את תחושותיו וחוויתי את חוויותיו, וכך הצלחתי לשקף כל זאת בטקסט, ועם זאת לייצר טקסט שיהיה נקי, שוטף ומובן לקורא. למעשה, לשתף את הקורא באותה החוויה שחווינו הכותב ואני 🙂

 

קטע מתוך אוטוביוגרפיה שערכתי, "שלושה ימים בפופראד" מאת שושי חייט, נמצא בחנויות הספרים:
"מתי תמצאי לך חתן?" צעקה לאחר ארוחת הבוקר. "כשהייתי בגילך, היו לי עשרות מחזרים! הסתובבו סביבי כל הבחורים הטובים של העיר! לך אין אפילו מחזר אחד. מה יהיה אתך?" שאלה, כשהיא סופקת כפות ידיה בייאוש הולך וגובר. "אני יודעת, אף אחד לא ירצה אותך. לא מספיק שאת יתומה, גם איך שאת נראית!" אמרה והעיפה בה מבט מזלזל. "השער שלך, חלק כל כך, כמו שערות מטאטא! ממש מכוערת! טוב, נו. נצטרך משהו לעשות בעניין הזה". אמרה כמשלימה עם רוע הגזרה, כמעט נכות. "את זה עוד ניתן לתקן. תלכי למספרה שיעשו לך סלסול יפה בשער. כמו שיש לי, טבעי, שתהיה לך צורה. חוץ מזה את אוכלת יותר מדי. תראי את החזה שלך, כמה גדול. תפסיקי לאכול כל כך הרבה! את צריכה ללמוד מגרטי, היא יפה ורזה. נראית כפי שנערה אמורה להיראות, לא כמוך!" הוסיפה בזלזול. "לה יש מחזר, הונגרי, והוריו עשירים מאוד, ממשפחה מכובדת מאוד בקלוז'!"

מילה אישית: עבודה העריכה על הספר נעשתה בצמוד לשושי, הכותבת. זכיתי להכיר אישה מופלאה! צחקתי אתה ובכיתי אתה ועברתי אתה מחדש את חייה, כמעט. נקשרנו זו לזו וביקרתי בביתה פעמיים. אחרי שיצא הספר לאור לא דיברנו כשנתיים, ולאחרונה טילפן אליי בעלה יעקב וסיפר שנפטרה לפני כמה חודשים… לא שאלתי שאלות, אך ככל הנראה הסרטן שממנו החלימה פעמיים שב ותקף אותה עד שהכניע אותה. חבל.


יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות