ד"ר דנה ברעם

תחומים
טקסטים אקדמיים | טקסטים עסקיים | טקסטים ספרותיים | טקסטים מתורגמים | כללי
השכלה רלוונטית
המסלול לעריכת טקסטים – לימודי תעודה, המכללה האקדמית בית ברל.
תואר דוקטור PhD מאוניברסיטת תל-אביב, תואר שני MSc ממכון ויצמן ותואר ראשון BSc מהאוניברסיטה העברית – כולם במדעי החיים.
פרטי התקשרות
טופס יצירת קשר

ניסיון

אני עוסקת בעריכת לשון ועריכת תוכן (מקור ותרגום) וכן בעריכה מדעית. נוסף על כך, אני מתרגמת טקסטים מדעיים ורפואיים מאנגלית לעברית.
ערכתי ספרי מדע פופולרי, ספרי לימוד, ספרי עיון, מאמרים המיועדים לפרסום בכתבי עת מקצועיים ופרסומים אקדמיים אוניברסיטאיים. ערכתי גם תכניות לימודים לתארים מתקדמים בתחומים שונים להגשה למועצה להשכלה גבוהה, וכן עבודות דוקטור, תזות והצעות מחקר בנושאים בתחומי מדעי החברה והרוח ובתחומים מדעיים.
כל אלה עברו דרכי, נערכו על פי כללי העברית התקנית, שופרו ושודרגו לבלי הכר.

על עצמי ומה אני מציעה

מאז ומתמיד אהבתי את השפה והקפדתי על כתיבה מדויקת ובהירה. היום, כעורכת לשון, אני אוהבת "לפצח" טקסטים גולמיים ולהפוך אותם קריאים, רהוטים, מעניינים. נוסף על סילוק השגיאות וקירוב הטקסט אל השפה התקנית, עריכה נכונה גם מחדדת משמעויות, מבהירה  דקויות  ולמעשה מייפה את הטקסט. למשל:
•       תולדות האמנות
לפני עריכה: בהיסטוריה של המוזיקה הרנסנס נחשב מאמצע המאה ה-15 ועד ובמהלך המאה ה-16. יש לקחת בחשבון כי התאריכים משתנים בהתאם למיקומים גיאוגרפיים.
אחרי עריכה: בהיסטוריה של המוזיקה מקובל שהרנסנס נמשך מאמצע המאה ה-15 ועד סוף המאה ה-16, אך גבולות התקופה משתנים בהתאם למיקומים הגיאוגרפיים.
•       מדע המדינה
לפני עריכה: לעומת ארצות הברית, שהיא מעצמת-על, ישראל אינה בעלת אינטרסים כלל עולמיים ואינה ניצבת מול אותם אתגרי הביטחון כמו ארצות הברית.
אחרי עריכה: שלא כמו מעצמת-העל ארצות הברית, לישראל אין אינטרסים כלל עולמיים, ואתגרי הביטחון שהיא ניצבת מולם שונים.
•       פיסיקה
לפני עריכה: על פי תורת היחסות הכללית יש להביא בחשבון לא רק את שלושת הממדים של המרחב (אורך, רוחב וגובה) אלא גם את ממד הזמן. על ידי כך נוצר מרחב בעל ארבעה ממדים.
אחרי עריכה: תורת היחסות הכללית מתחשבת לא רק בשלושת ממדי המרחב – אורך, רוחב וגובה – אלא גם בממד הזמן: המרחב המתקבל הוא מרחב-זמן בעל ארבעה ממדים.
•       ביולוגיה
לפני עריכה: אם נזכור שבכל אחד מתאי הגוף קיים אותו DNA ולמרות זאת תאים מתמיינים לסוגים שונים, אז ברור שצריך להיות מנגנון נוסף ל-DNA הגורם להתמיינות זו. חלבונים נוספים בתא קובעים, בנוסף לשליח RNA ,אלו גנים ייצרו חלבונים מקודדים (יתבטאו) ואלו גנים יושתקו.
אחרי עריכה: ה-DNA בכל תאי הגוף זהה, אך למרות זאת תאים מתמיינים לסוגים שונים. ברור שנדרש מנגנון נוסף שיאפשר התמיינות כזאת. חלבונים נוספים בגרעין ובתא קובעים אילו גנים יתבטאו, ישועתקו ל-RNA  וייצרו חלבונים, ואילו גנים יושתקו.

טקסט רהוט – לכיד, שוטף ובהיר – הוא כרטיס הביקור של הכותב, בין אם מדובר במאמר אקדמי ובין אם בסיפור חיים. אני מסייעת לכותב לנסח את דבריו "בדיוק כמו שרציתי אבל לא ידעתי איך…", לפי כל כללי האקדמיה ללשון העברית.
לכל לקוח אני מציעה עריכת ניסיון קצרה ללא תשלום וללא התחייבות.


יצירת קשר ישיר

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

נושא

הודעה

 

השאר תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות